Architektai
GYVENAMOJO NAMO PROJEKTO RENGIMO EIGA
Gyvenamasis namas

Statybos vieta: Elnių g. 4, Kaunas.
Sklypo plotas: 0.0600 ha.
Statybos rūšis: Naujo statinio statyba.
Pastato paskirtis: Gyvenamosios (vieno buto) pastatas (namas).
Statinio kategorija: Neypatingas.
Bendrasis plotas: 189,75 m².
Gyvenamasis plotas: 120,31 m².
Pastato tūris: 925 m³.
Pastato aukštis: 7,15 m.

PROJEKTUOJAMAS STATINYS:

Projektuojamas šiuolaikiškos architektūros, sudėtingo tūrio ir netaisyklingos plano formos vieno buto dviejų aukštų gyvenamasis namas.

Pagrindinį pastato fasadą sudaro du tūriai įstrižai nuleistais parapetais. Šiame fasade dominuoja didelis langas, įrengiamas per du aukštus ir skirtas apšviesti svetainę ir pagrindinį miegamąjį. Pagrindinis įėjimas į pastatą paslėptas už įstrižai pasvirusios priekinio fasado sienutės.

Šoninis fasadas, orientuotas į Kiaunių gatvę, yra lygiagretus galiniam fasadui. Tai siauriausias pastato fasadas, kuriame yra pagrindinis įėjimas ir pietrytiniame namo kampe numatyta dengta pirmojo aukšto terasa.

Rytiniame fasade suprojektuoti miegamųjų kambarių langai, terasa ir virtuvės langas. Šiauriniame fasade yra laiptinės ir pagalbinių patalpų – garažo ir katilinės langai.

PASTATO PATALPŲ FUNKCINIO RYŠIO IR ZONAVIMO SPRENDINIAI:

Pastato plano forma yra sudėtingos formos, tačiau viduje funkcinė schema yra paprasta, patogiai suplanuota ir aiškiai suprantama.

Pirmajame aukšte išdėstytos buitinės ir bendrosios erdvės: garažas, katilinė, vonios kambarys, bendroje erdvėje suplanuota virtuvė, valgomasis ir svetainė.

Antrame aukšte yra bendras vonios kambarys, pagrindinis miegamasis su drabužinės zona, du mažesni miegamieji ir darbo/ svečių kambarys.

PROJEKTAVIMO DARBŲ EIGA

Užsakovas – jaunos šeimos atstovas, auginantis ikimokyklinio amžiaus vaikus. Jau pirminių pasikalbėjimų metu buvo rastas geras kontaktas su Užsakovu. Jis progresyvaus mąstymo, jaunos kartos verslo atstovas, skatinantis šiuolaikiškų minčių ir modernių sprendimų paiešką. Užsakovui buvo pateikti trys priešprojektinių pasiūlymų variantai ir iškart buvo pasirinktas vienas iš moderniausių sprendimų su pasvirusiu fasadu. Nors ir konstrukciškai tai šiek tiek brangesnis sprendimas, tačiau Užsakovas noriai ryžosi šiam sprendiniui ir rezultatu liko patenkintas.

1. Projektavimui reikalingų dokumentų pateikimas, Užsakovo pageidavimų aptarimas ir projektavimo užduoties rengimas

2. Priešprojektinių pasiūlymų parengimas ir derinimas su Užsakovu : 2.1 Eskizinių planų ir fasadų variantų parengimas 2.2 Variantų derinimas su Užsakovu 2.3 Objekto vizualizacijos parengimas

3. Techninio darbo projekto parengimas

4. Projekto derinimas ir statybą leidžiančio dokumento gavimas